Od 10.10. do 13.10. nebudeme dostupní. Objednávky budou vyřízeny v následujícím týdnu. Děkujeme za pochopení.

PÉČE O SVÍČKU

Jak pečovat o naše svíčky

Abyste ze svých svíček měli co nejdelší požitek, musíte jim dát trochu správné péče. Po zapálení proto nechejte svíčku hořet ideálně tak dlouho, až se vosk roztopí k okrajům. Tím předejdete takzvanému tunelu, který by při dalším zapálení znemožnil kvalitní hoření. Před každým dalším zapálením zkraťte knot přibližně na 5 mm, aby plamen nebyl příliš velký. Zajistíte tak dlouhou životnost svíčky a minimalizujete saze.

Při delší době hoření se může stát, že se knot promění v jakousi "houbu" a ztratí na intenzitě. V tom případě knot zastřihněte.

Bezpečnost na prvním místě

Hořící svíčku nenechávejte hořet na nerovném povrchu, v blízkosti hořlavých materiálů nebo v průvanu. Nenechávejte svíčku v dosahu dětí nebo zvířat. Svíčka by z důvodu bezpečnosti neměla hořet déle než 4 hodiny. Buďte velmi opatrní při manipulaci s hořící svíčkou - sklenička má vysokou teplotu.

Co s vyhořelou svíčkou?

Jak jistě víte, pro naše svíčky jsme zvolili skleničky z použitých lahví od vína. Je to vždy dlouhá cesta, než je sklenička připravena na svíčku. Láhve se musí nejprve posbírat od vinařů, nechat pečlivě vyčistit v myčce lahví a teprve pak putují k panu skláři do jeho šikovných rukou. Byla by proto škoda skleničku vyhodit do odpadkového koše. Co tedy s ní? Můžete ji vrátit na kterémkoliv prodejním místě a tam dostanete 20 Kč nazpátekNebo si ji můžete vyčistit a používat doma třeba na kávu.

Jak tedy na to?

Nejprve musíte odstranit zbývající vosk na dně skleničky. Nejjednodušší to bude pomocí teplé vody a běžného mycího prostředku. Pak vás čeká odstranění knotu, který můžete odříznout. Nám se osvědčila žiletka. Tento krok ovšem vyžaduje zvýšenou opatrnost. Doporučujeme jednu stranu žiletky přelepit pro lepší a bezpečnější úchop. Zbytky lepícího prvku dočistěte pomocí nože nebo drátěnky na nádobí.