VÝROBA SVÍČEK

Trpělivost, přesnost, nadšení a vytrvalost. To vše jsme v sobě museli najít, abychom vytvořili něco, co nám dává smysl. Jsme malá manufaktura. To znamená, že vše děláme ručně. Při výrobě se snažíme nespěchat, dělat věci s rozvahou a trpělivostí( tedy spíše Jarda). Každá svíčka mnohokrát projde našima rukama, aby se krásně rozhořela a rozvoněla Váš domov.  

Kdo je připraven není překvapen
Pečlivá příprava

Nejprve je potřeba dokonale připravit skleničky. Každou skleničku umyjeme a usušíme. Následuje důležitý krok a tím je práce s bavlněným knotem. Kompletace, vycentrování a nalepení. Práce to musí být přesná, aby svíčka dokonale hořela. 

Tajemstvím je trpělivost
Nalévání vosku

Pozvolné nalévání vosku vyžaduje dostatek času a trpělivosti. Zásadní je pohlídat správnou teplotu. Pak jemně vmícháme éterický olej a nalejeme do připravených skleniček s knotem, které se zafixují. 

Dobré věci potřebují oddych
Přestávka

Každý si zaslouží odpočinek. A ten dopřáváme i našim svíčkám. Necháme je přibližně týden v klidu, aby dobře vytvrdly a vůně si sedla. Pak už jen schází v rukavičkách nalepit etikety a máme skoro hotovo. 

Nesuď zásilku podle obalu
Baleno ručně

Kdo čeká, že mu dorazí svíčka v nablýskané krabici s červenou mašlí, bude zklamán. Nechceme podceňovat design, ale více nám záleží na tom, co je uvnitř. Rozhodli jsme se tedy využívat k balení zásilek krabice a výplňový materiál, který už jednou posloužil. Proto se nelekněte, bude-li svíčka zabalená ve 100% plastové bublinkové fólii, protože už jede druhé kolo. Poprosili jsme rodinu a kamarády, aby nevyhazovali staré kartony a darovali nám je k dalšímu využití. A my tak můžeme svíčky s dobrým pocitem zabalit a poslat do světa.