NÁŠ PŘÍBĚH

Jsme Radka a Jarda a jsme partnery v životě. V říjnu 2021 jsme společně založili značku Hypnosia a začali vyrábět sójové svíčky.

Když se nám narodily děti, chtěli jsme z našeho domova udělat zdravější místo. Rozloučit se s chemickými věcmi a přinést si domů více přírody, méně plýtvat a být ohleduplnější k životnímu prostředí. Zjistili jsme, že naše oblíbené parafínové vonné svíčky z obchodních řetězců, které jsme běžně kupovali, nejsou ideální volbou pro nás ani pro planetu. A tak se zrodil nápad začít vyrábět svíčky podle vlastních „zelenějších“ pravidel.

Na začátku vše vypadalo docela jednoduše, ale brzy jsme zjistili, že to bude dlouhá cesta. Každý večer, když děti usnuly a doma bylo ticho, hledali jsme všechny informace potřebné k výrobě svíček. Trvalo několik měsíců, než se nám podařilo vyrobit první svíčku, se kterou jsme byli spokojeni. Neúspěchy nás někdy šíleně frustrovaly, nejednou jsme se na všechno chtěli víte co... Ale po pár dnech přišla motivace pracovat dále. Radost, když svíčka začala poprvé opravdu správně hořet a vonět, byla obrovská.

Bydlíme v Beskydech a v přírodě trávíme hodně času. Čím dál víc si uvědomujeme, jak je životní prostředí křehké. Proto jsme si slíbili, že budeme svíčky vyrábět s co nejmenším dopadem na planetu: omezit odpad, nepoužívat plasty, recyklovat, upcyklovat... Naše myšlenka jít cestou upcyclingu, udržitelnosti a šetrnosti nás opravdu chytla a moc nás baví hledat nová kreativní řešení.

Na začátku jsme netušili, do čeho jdeme. Ze dne na den se z nás museli stát marketéři, fotografové nebo copywrighteři. Nebylo to jednoduché, ale nás to všechno doslova pohltilo a ještě více spojilo. Jsme šťastní za to, co se nám podařilo vlastníma rukama vytvořit.

Věříme, že naše nevšední svíčky provoní vaše všední dny.

Radka a Jarda